Temizlik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev temizliği sizi daha mutlu biri yapabilir mi?
Nisan 25, 2019

Temizlik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sprey şişe ve sünger kirli duvarla

Temizlik, kirlenmenin olduğu yer yerde yapılması gereken bir faaliyettir. Yapılmadığı taktirde tahmin dahi edemeyeceğimiz ağır tablolar ve sonuçlarla karşılaşmamız mümkündür. Bu sonuçlar ve tablolar arasında ağır ve kronik hastalıklar başta gelmektedir.

Ayrıca sadece kendimizin değil temizlenmemiş alanlardan bulaşan mikroorganizmaları başka insanlara bulaştırarak, çevremizde bulunan insanların da kendi kirliliğimiz yüzünden büyük sorunlarla karşılaşmasına neden olabiliriz.

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Temizlik konusu bahsettiğimiz gibi önemlidir. Bu kadar önemli bir konuda yapılacak çalışmalar da baştan savma ve öylesine bir çalışma olmamalıdır. Temizlik yapılan her alan son derece dikkatle ve titiz bir şekilde temizlenmeli ve insanların bu alanlarda yaşamlarını kolaylaştıracak bir özelliğe kavuşturulmalıdır.

Güvenilir Bir Temizlik Nasıl Olur?

Güvenilir, korkusuzca kullanabileceğimiz, çocuklarımızı ve sevdiğimiz diğer insanları gönül rahatlığı ile dolaştırabileceğimiz yaşam alanları için yapılan temizliğin belirli bir standartta olması gerekir. Bu standart öncelikle temizlikte kullanılan malzemeler ile sağlanabilir.

Temizlik yaparken kullanılan malzemenin kalitesi kadar bu malzemelerin miktarı da çok önemlidir. Temizlik yapan kişi kaliteli bir temizlik malzemesi kullanıyor olsa bile bu malzemeden temizlenecek alanda yeteri kadar kullanmıyorsa alınan sonuç yine yetersiz ve sağlıksız olacaktır.

Kullanılan temizlik maddesinin kalitesi ve miktarı kadar, temizlenen alana uygun olarak seçilen bir içeriğe sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Örnek verecek olursak: Sabunla temizlenecek alanda çamaşır suyu kullanılırsa istenilen sonuç alınamayacağı gibi çamaşır suyunun vereceği kimi zararlarla yüzleşmek zorunda da kalınabilir.

Doğru Malzeme Kullanımı Önemli midir?

Temizlik yaparken kullandığımız temizlik kimyasallarının yanı sıra bu kimyasalları temizlenecek alanla buluşturacak malzemeler de çok önemlidir. Temizlik yapılan zeminin durumuna uygun malzemelerin kullanılması olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Örneğin fayans temizliği yapılan bir alanda kullanılan malzeme ile düz sıva ile kaplı bir duvarda yapılacak olan temizlik için kullanılacak malzemeler aynı olamaz.

Temizliği Kim Yapmalıdır?

Temizlik her aşaması ile son derece önemli bir konudur. Temizliğin neyle yapıldığı nasıl yapıldığı kadar temizliği kimin yaptığı da son derece önemlidir. Temizlik yapan kişinin duyarsız, ilgisiz, sırf anı kurtarmak için çalışan birisinin olmaması, temizlediği alanda insanların veya başka canlıların yaşam süreceğinin bilincinde olması son derece önemlidir.

Temizlik yapan kişinin temizlik yaptığı alanda kendisinin yaşayacağını varsayarak ve temizliği belirli kurallara göre yapmadığı ve yeterli düzeyde temizlik yapmadığı taktirde başına istemediği olayların geleceğini düşünmesi ve kabul etmesi gerekir.

Temizlik Yapan Kişinin Firma Çalışanı Olması Temizlik Kalitesini Arttırır mı?

Temizlik yapan kişinin bir temizlik şirketi çalışanı olması birçok açıdan önemli avantajlar sağlayabilir. Bu kişilerin temizlik alanında kullanacağı temizlik malzemeleri ve kimyasalların doğru, yeterli ve uyumlu olarak seçilmesinde şirket tecrübesinin büyük katkıları olabilir.

Bu anlamda çalışanlarını yönlendiren, denetleyen, örgütleyen ve performansını arttıran bir firma anlayışı, temizlik yapan kişilerin şirket çalışanı olması gerekliliğini arttırmaktadır.

Temizlik Şirketi Seçimine Dikkat Edilmeli midir?

Her ne kadar temizlik yapan kişilerin şirket çalışanı olması yapılan temizliğin kalitesini arttırır bir nitelik taşısa da piyasada bulunan bütün temizlik şirketlerinin müşteri memnuniyetini ve sağlığını öncelikli düşündüğünü söyleyemeyiz. Bu nedenle temizlik şirketi tercihi yaparken detaylı bir araştırma yapmak ve şirketlerin çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibi olmaktan kaçınmamalıdır.

Firmamız bu gibi konulara yaklaşımını hassasiyetle ön planda tuttuğu için ilk müşterilerimizle halen çalışmaktayız. Antalya temizlik şirketleri arasında siz de Miray Temizlik ile çalışın, memnun kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir